Centrum Medyczne OPIEKUN
41 266 12 13

PORADNIA DIETETYCZNO-ŻYWIENIOWA

Nasza Poradnia Dietetyczno - Żywieniowa jest silnie skoncentrowana na potrzeby Klienta. Każdy kto nas odwiedzi będzie czuł się wyjątkowo, gdyż sposób żywienia jest indywidualnie dopasowany do Państwa potrzeb.

Nadwaga, otyłość to problemy dotykające coraz szerszą grupę ludzi. Odchudzanie i dieta to coś więcej niż krótkotrwała terapia, to wprowadzenie odpowiednich nawyków żywieniowych na długie lata, by cieszyć się zdrowiem i sprawnością fizyczną. Zadaniem dietetyka jest dobranie indywidualnej terapii, która pozwoli osiągnąć zamierzony cel.

Pomagamy w skutecznym odchudzaniu dzięki odpowiednio zbilansowanej diecie. Oferujemy pomoc osobom cierpiącym na szereg chorób wymagających odpowiedniej dietoterapii.

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z ofertą Poradni Żywieniowej.

 

Dietetyka

 

Oferta skierowana jest do kobiet i mężczyzn w każdym wieku, zwłaszcza:

 • Osób chcących zadbać o swoją figurę, urodę. Zapraszamy osoby, które chcą zdrowo i skutecznie schudnąć, a także te, które chcą poprawić kondycję skóry, włosów i paznokci. Proponujemy ustalany indywidualnie program dietetyczny. Dieta będzie łatwa w stosowaniu a przy tym smaczna co niemal zapewnia wytrwałość w jej stosowaniu a tym samym gwarantuje skuteczność. Oprócz utraty kilogramów skutkiem diety jest poprawa samopoczucia, podniesienie samooceny i poprawa stanu zdrowia. Sposób odchudzania, który proponujemy, wskazówki dietetyczne oraz nabyte w czasie stosowania diety zdrowe nawyki żywieniowe zapobiegają ponownemu przybraniu na wadze czyli tzw. efektowi jo-jo. Programy dietetyczne, które układamy są zgodne z zasadami racjonalnego odżywiania. Dbając o Państwa zdrowie i o to aby efekty diety były długotrwałe nie proponujemy „diet cud” ani środków farmakologicznych.
 • Osób narażonych lub cierpiących na choroby, w których odpowiednia dieta ma szczególne znaczenie. W niektórych chorobach odżywianie jest podstawą terapii w wielu innych jest ważnym czynnikiem wspomagającym leczenie. Niemal zawsze właściwy sposób żywienia sprawia, że organizm jest dobrze odżywiony a taki potrafi lepiej walczyć z chorobą co wpływa na poprawę stanu zdrowia. Zapraszamy na konsultacje osoby z takimi chorobami jak: cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie, hipercholesterolemia, alergie i nietolerancje pokarmowe, zaparcia, inne choroby przewodu pokarmowego, otyłość, choroby nerek, choroby metaboliczne i inne.
 • Kobiet w ciąży i karmiących. Jeśli chcesz być pewna, że zrobiłaś wszystko co w Twojej mocy abyś w tym czasie dobrze się czuła, ciąża przebiegała prawidłowo a dzidziuś był zdrowy, zapraszamy na konsultację z dietetykiem. Ciąża działa bardzo motywująco, wykorzystaj to aby poprawić swoje nawyki żywieniowe, a wpłynie to pozytywnie na Ciebie i maleństwo. Pomożemy Ci zadbać o to abyś przybrała odpowiednią dla siebie ilość kilogramów a Twoje dziecko dostawało wszystko co jest mu niezbędne do prawidłowego rozwoju. Zapraszamy również kobiety karmiące, które mają wątpliwości dotyczące odżywiania oraz panie, które chcą odzyskać sylwetkę sprzed ciąży.
 • Osób uprawiających sport. Odpowiednia dieta indywidualnie dobrana do Ciebie i rodzaju Twojej aktywności fizycznej może znacząco poprawić efekty ćwiczeń.
 • Osób zdrowych z wątpliwościami. Zastanawiasz się czy Twój sposób odżywiania jest prawidłowy czy dokonujesz właściwych wyborów kupując produkty spożywcze, czy Twój organizm ma wszystkie składniki, których potrzebuje. Czy stosując określoną dietę np. wegetariańską odpowiednio dobierasz produkty aby nie nabawić się niedoborów pokarmowych. Z tymi i wieloma innymi zapytaniami możesz zwrócić się do nas. Zapraszamy na konsultację.
  Wszystkie diety indywidualne uwzględniają: potrzeby fizjologiczne, stan zdrowia, aktywność fizyczną, upodobania i prośby klienta, dostępność produktów uwzględnionych w jadłospisie, możliwości finansowe klienta.

Dieta którą otrzymasz to:

 • Produkty i potrawy, które lubisz.
  Podczas wizyty dietetyk zapozna się z Twoim gustem kulinarnym, pozna ulubione produkty, takie z których nie jesteś w stanie zrezygnować oraz takie których nie lubisz lub powodują dolegliwości. Wszystko po to aby skomponować dietę, której stosowanie nie będzie dla Ciebie męczące i żeby było smacznie a po zakończeniu stosowania diety zostały zdrowe nawyki żywieniowe.
 • Ilość i godziny spożywania posiłków dostosowane do Twojego planu dnia.
  Posiłki planujemy równomiernie w ciągu dnia w godzinach dostosowanych do Twojego zwyczajowego planu dnia, pracy, zajęć. Wiemy, że inna jest specyfika posiłków jadanych w domu a inna jadanych w pracy, na uczelni czy podczas podróży dlatego zawsze to uwzględniamy.
 • Posiłki, które z łatwością wykonasz.
  Dostosowane do poziomu Twoich umiejętności kulinarnych i ilości wolnego czasu, który możesz poświęcić na ich przygotowanie. Inne potrawy zaproponujemy osobom lubiącym gotować a inne tym, którzy nie lubią, nie potrafią lub nie mają na to zbyt wiele czasu.
 • Ilości jedzenia podawane w miarach domowych.
  Ilości produktów, które zaplanowane są w jadłospisie podajemy w gramach ale również w miarach domowych np. łyżka, kromka, plasterek itp.
 • Dokładne opisy przygotowania potraw.
  Podajemy przepisy oraz dokładny sposób wykonania posiłków.
 • Produkty łatwo dostępne i „na Twoją kieszeń”.

Oferujemy kompleksową opiekę dla osób z nadwagą:

 • porady dietetyka, lekarza internisty, psychologa
 • niezbędne badania laboratoryjne
 • ćwiczenia wspomagające odchudzanie
 • joga
 • masaż ujędrniający

Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

 

Pierwsze spotkanie z dietetykiem nie będzie przypominało wizyty lekarskiej. Nie musicie się stresować. Na rozmowę przeznaczymy około 1-1,5 godziny. Przy herbacie (kawie, wodzie…) dietetyk ustali wszystkie niezbędne informacje potrzebne do opracowania indywidualnej diety. Przede wszystkim będzie  pytać o kwestie zdrowotne. Przygotujcie zatem listę trapiących Was dolegliwości i przyjmowanych leków (oby była jak najkrótsza!), zastanówcie się, czy są schorzenia, które w Waszej rodzinie występują powtarzalnie i mogą mieć powiązania genetyczne.


Kolejnym elementem będzie wywiad dotyczący stylu życia. Dietetyk Zapyta o aktywność fizyczną, stresy oraz upodobania kulinarne. Prosimy, abyście przed wizytą zastanowili się przez chwilę, jakich produktów spożywczych absolutnie, pod żadnym pozorem nie zjecie, a bez czego nie potraficie się obyć. To dla nas bardzo ważne informacje!


Pierwsza wizyta nie obędzie się także bez analizy nawyków i wywiadu żywieniowego. Będzie nam znacznie łatwiej przeprowadzić ten element diety, jeśli na wizytę przyjdziecie z wypełnionym 3-dniowym dzienniczkiem notowania żywieniowego (zapisane, co zjedliście i wypiliście przez ostatnie 3 dni).

 

 

ZAPRASZAMY

 

 

Centrum Medyczne OPIEKUN
41 266 12 13
do góry